تبلیغات
کانون مؤسسات اعزام دانشجوی ایران
   Iranian Association of Student Recruitment Institutes (ISSRI),          E-Mail: info@ssri.ir      Address: No 14 Flat 4 Moghaddase Ardebili St, Valiye Asr Ave, Tehran, Iran      Phone: +98 (21) 22755478      Website www.ssri.ir  
   
به ستاد مجازی مؤسسات اعزام دانشجو خوش آمدید                                                                                                                                                                             امروز 
منوی اصلی
 
 
نقطه نظرات مدیران مؤسسات اعزام دانشجو در نشست هم اندیشی چهاردهم اردیبهشت

نقطه نظرات مدیران مؤسسات اعزام دانشجو در نشست هم اندیشی چهاردهم اردیبهشت

 بعد از پایان جلسه مجمع عمومی کانون مؤسسات اعزام دانشجو در روز پنجشنبه 14 اردیبهشت 1391 نشست هم اندیشی مؤسسات اعزام دانشجو از ساعت 2 تا 4 عصر در فضایی صمیمی برگزار شد و تعدادی از مدیران مؤسسات نقطه نظرات خود را بیان و با یکدیگر تبادل نظر نمودند. رئوس مسائل مطروحه از سوی همکاران محترم را در پایین ملاحظه میکنید:

 

خانم ایران شایگان نژاد (مؤسسه نگین مهاجر آسیا) گفت باید راهکارهایی در مورد حذف مالیات مؤسسات از جمله گرفتن مجوز فعالیت فرهنگی از وزارت ارشاد برای مؤسسات اعزام به کار گرفت. ضمناً اشکالهایی در قراردادهای موجود (الزام مؤسسه به دادن تضمین به متقاضی) وجود دارد که مبهم و عامل مشکل ساز میباشند.

 

آقای مسعود تخمه چی (مؤسسه راهیان آبی دانش) از نامعقول بودن مالیاتهایی که به مؤسسات تحمیل میشود انتقاد کرد. به عقیده وی باید سیاستهایی اتخاذ نمود تا مراجعه متقاضیان به مؤسسات بیشتر شود و از جمله با آنها جلسات مداوم برگزار شود تا اطلاعات کافی را دریافت نمایند. لزوم انجام تبلیغات مشترک و نیز تدوین تعرفه های نزدیک به هم (تعیین دامنه یعنی حداقل و حداکثر) برای جلوگیری از ارزان فروشی و گران فروشی در خدمات برخی مؤسسات از دیگر نکاتی بود که ایشان بیان کرد.

 

آقای پویا سالاری شریف ا(ماهان اندیشه آرمان) فعالیت مؤسسات مجاز در حوزه های خارج از مجوز انتقاد کرد و گفت که در حال حاضر ده مؤسسه چنین رویه نادرستی دارند و هفت مؤسسه نیز عملاً با هم ادغام شده اند. وی از وزارت علوم درخواست کرد تا مقادیری ارز با قیمت رسمی برای مسافرت مدیران مؤسسات به خارج از کشور برای ارائه خدمات به دانشجویان اختصاص داده شود.

 

آقای حسن شهامت نیا (وزین دانش سپاهان) پیشنهاد کرد مؤسساتی که در شهرستان ها فعالیت میکنند در تهران نماینده داشته باشند تا دسترسی آنها به وزارت علوم و کانون تسهیل گردد.

 

آقای خان محمدی (تعالی دانش) گزارشی در مورد نحوه توزیع کتاب مؤسسات اعزام دانشجو ارائه کرد و خواستار همکاری بیشتر مؤسسات برای رساندن این کتاب به جاهایی که وجود آن به معرفی بیشتر و بهتر مؤسسات منجر میشود گردید.

 

آقای مرتضی هنری (مؤسسه فرهنگی هنری دکتر هنری) از مؤسسات اعزام برای مشارکت در تقویت سامانه اینترنتی کانون دعوت به عمل آورد. ایشان لزوم معرفی کتاب موسسات اعزام دانشجو در وب سایت کانون موسسات اعزام دانشجو را یادآور گردید.

 

آقای حسن ابوهادی (رهنمای گوهر دانش) از کانون خواست تا به مدیران مؤسسات اجازه دهد تا در صورت عدم امکان شرکت مدیر در چنین نشستهایی نماینده تام الاختیار معرفی کنند. اجازه برگزاری کلاس های زبان توسط موسسات از دیگر درخواستهای وی بود. به عقیده ایشان لازم تا برای خدمات مشاوره ای تعرفه ای تعیین گردد که متناسب با سطح علمی مشاور باشد. بعلاوه، در قراردادها میزان دقیق اجرت خدمات برای بخش های مختلف تعیین گردد.

 

آقای علوی زاده (نادین کاوش کوشیار) از کانون خواست تا بین آنها و سفارتخانه های ذیربط ارتباطات رسمی برقرار نماید. به رسمیت شناخته شدن همکاری بین مؤسسات مجاز برای معرفی متقاضی و بهره مندی از کمیسیون از دیگر پیشنهادات ایشان بود.

 

آقای حسن شاخصی (راهیان دانش تدبیر) بر ضرورت فعالیت کانون در راستای تأمین منافع مشروع و قانونی مؤسسات اعزام تأکید کرد. وی از دخالت افراد و دستگاههای غیرمسئول و غیرمرتبط در کار مؤسسات اعزام دانشجو، تأیید یا رد صلاحیت دانشگاههای خارجی و نظایر آن شدیداً انتقاد کرد.

 

آقای شکرالهی (موسسه دانش گستر کوه نور) برای ارتقاء کیفیت وب سایت کانون مؤسسات اعلام آمادگی کرد. ایجاد ایمیل اختصاصی برای مؤسسات با دامین کانون مؤسسات و تأسیس و تقویت روابط عمومی از دیگر نظرات ایشان بود.

 

آقای شهرام میرزایی (خدمات مشاوره آریا) ایجاد کارگروه هایی در داخل کانون برای حوزه های خاص (افریقا، اقیانوسیه و....) را از عوامل مؤثر در تعمیق فعالیتهای آن دانست. به عقیده وی، این امر پرداختن کانون به کارهای اصلی را باعث خواهد شد.

 

آقای علی جمشیدی بروجردی (پردیسان قطعه) استفاده از بیمه مسئولیت را برای جلوگیری از متضرر شدن مؤسسات اعزام و متقاضیان در قراردادهای ناموفق از جمله در مواردی که ویزا برای دانشجو صادر نمیشود. و همچنین از رد کردن صلاحیت بعضی از دانشگاههای فیلیپین از جمله دانشگاه سبو در وزارت بهداشت علیرغم پیشرفت آن انتقاد کرد.

 

خانم مهدیس مسگرا (مشاورین یاران کاوشگر) خواستار تدوین آئین نامه برای نحوه تبلیغات مؤسسات در رسانه های گروهی داخلی و خارجی و تعیین محدودیتها در این مورد شد. وی همچنین تقویت بخش زبان انگلیسی در وب سایت کانون را از اهم اموری که باید به آن پرداخته شود ذکر کرد.

 

آقای غلامرضا امیرشقاقی (آتیه آفرینان دانش) تصویب حق مشاوره برای مؤسسات در کارگروه نظارت بر مؤسسات اعزام را به فال نیک گرفت و تلاشهای انجام شده برای حل معضل مالیات مؤسسات را مورد بررسی قرار داد. ممنوع بودن برگزاری کلاسهای آموزشی مانند کلاسهای زبان انگلیسی توسط مؤسسات از نکاتی بود که وی به مدیران حاضر گوشزد کرد.

 

آقای محمود شیرزاد (فرزانگان خوارزمی) به مؤسسات توصیه کرد که از روشهای مدرن برای ارائه خدمات و نیز کسب درآمد استفاده کنند که یکی از آنها استفاده از تلفن مشاوره ای است. دادن حق هزینه کردن بخشی از حق عضویتها برای تأمین هزینه های جلسات هیأت مدیره کانون از دیگر نقطه نظرات وی بود. آقای شیرزاد پیشنهاد کرد مؤسسات اعزام دانشجو به یکدیگر مشتری معرفی و از این راه با هم مشارکت اقتصادی داشته باشند. بعلاوه لازم است تا در افزودن کشورهای جدید به حوزه فعالیت مؤسسات اعزام دانشجو سختگیری نشود.

 

آقای حسن کیانی (موسسه کاریار اعزام) اعلام کرد که بانک ملی مبلغ 60 میلیون تومان برای خرید دفتر وام میدهد و مؤسسات میتوانند از چنین امکانی برای سامان دادن به فعالیت خود استفاده نمایند. مالیاتهایی که به مؤسسات تعلق میگیرد باید متناسب با درآمد هر مؤسسه تدوین شود و از فعالیت موسسات غیرمجاز مانند آپولونیا کالج در داخل کشور جلوگیری گردد.

آقای نادعلی نادی (نماینده وزارت خارجه) در مورد بازدید اخیر کارشناسان از دانشگاههای فیلیپین و امکان تجدید نظر در صلاحیت دانشگاههای آن کشور خبر داد. وی از تصمیمات وزارت علوم مبنی بر لغو صلاحیت دانشگاهها در کشورهای دوست از جمله مالزی انتقاد کرد و گفت که این امر منجر به تضعیف موقعیت ما در روابط دوستانه میشود.

 

آقای غلامرضا ریحانی (سامانه ساز نام آوران دانش) بر ضرورت ارتقاء کیفیت کانون مؤسسات تأکید کرد.

 

آقای حبسن شاخصی (راهیان دانش تدبیر) نیز مطالبی را در مورد ودیعه ای که باید از سوی مؤسسات به کانون پرداخت شود مطالبی را بیان داشت.

نظر سنجی
+ آیا موافق برگزاری منظم نمایشگاه های خدمات اعزام دانشجو و شرکت موسسات به صورت منظم و فصلی در مراکز استانها می باشید؟
-
-
 
  
پیوندهای مرتبط
 وزارت علوم
 وزارت بهداشت
 مؤسسات مجاز
 اداره کل بورس و اعزام
نقطه,نظرات,مدیران,مؤسسات,اعزام,دانشجو,نشست,اندیشی,چهاردهم,اردیبهشت,